دوره های آموزشی( بخش دوره های تخصصی)

 

 • دوره های آمادگی آزمون دانشگاه کمبریج:
 • سالانه بیش از یك میلیون نفر در سرتاسر جهان در آزمونهای زبان كمبریج شركت می كنند. این افراد بمنظور اخذ یك مدرك معتبر بین المللی كه نشانگر سطح معلومات انگلیسی آنهاست و به آنها در ادامه تحصیل یا انجام كارهایشان كمك می كند، این اقدام را به عمل می آورند. آزمونهای كمبریج توسط تعداد زیادی از موسسات آموزشی و شركتهای مختلف به رسمیت شناخته شده‌اند. شما با دردست داشتن گواهینامه كمبریج رزومه خود را تقویت خواهید كرد و نسبت به توان خود در زبان انگلیسی اطمینان بیشتری به دست خواهید آورد. با این مدرك سطح معلومات زبان شما توسط معروفترین و معتبر ترین هیات ممتحنه جهان مورد تایید قرار می گیرد.

   (First Certificate in English) FCE 

  FCE مخفف عبارت (First Certificate in English) می باشد، آزمون FCE در جدول برگزاری آزمون‌های رسمی دانشگاه کمبریج انگلستان پس از آزمون PET قرار گرفته و این آزمون دانش زبانی زبان‌آموزان را در سطح فرامیانی (Upper-Intermediate) مورد ارزیابی قرار می‌دهد. همه ساله و در هر فصل تعداد بسیار زیادی از زبان‌آموزان در سراسرِ دنیا با شرکت در این آزمون و کسب نمره‌ی قبولی مدرک رسمی و بین‌المللی از دانشگاه کمبریج انگلستان دریافت می‌دارند.

  شرط ورود به این دوره داشتن سطح زبان Advanced   میباشد.

   

   CAE (Certificate in Advanced English)

   CAEمخفف عبارت (Certificate in Advanced English) می باشد و همانطور که از اسم آن پیداست آزمونی است که سطح علمی زبان آموزان را در سطح پیشرفته بررسی و مورد ارزیابی قرار می دهد. آزمون حرفه‌ای و وزینِ CAE نیز از آزمون‌های مطرح و معتبر دانشگاه کمبریج انگلستان قلمداد می‌شود که زبان‌آموزان در سراسر دنیا با شرکت در آن می‌توانند دانشِ زبانی خود را در سطح پیشرفته مورد ارزیابی قرار دهند. در جدول پلکانی آزمون‌های رسمی دانشگاه کمبریج CAE بعد از FCE قرار می گیرد. امروزه برخی از موسسات آموزشی و دانشگاه های دنیا به جای مدرک IELTS معادل آن مدرک CAE را نیز به عنوان مدرک رسمی زبانی از دانشجویان جهت ثبت نام قبول می نمایند.

  شرط ورود به دوره  CAEاتمام دوره FCE   می­باشد.

   

  CPE (Cambridge Certificate of Proficiency in English)

  CPE مخفف عبارت(Cambridge Certificate of Proficiency in English)  می باشد، CPE پیشرفته ترین و بالاترین سطح امتحانات بین المللی زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج می باشد که در سطح C2 یا آخرین سطح شورای اروپا (Council of Europe) و همچنین سطح ٣ یا پیشرفته ترین سطح مدارک ملی بریتانیا می­باشد. CPE برای کسانی است که مهارتهای زبانی پیشرفته انگلیسی را فرا گرفته و قادرند در تمام موقعیت های ارتباطی زبان انگلیسی به خوبی ایفای نقش کنند. بر اساس آمار و اطلاعات و استانداردهای دانشگاه کمبریج سطح زبانی کسانی که موفق به اخذ مدرک CPE میشوند در حد ” انگلیسی زبانان تحصیل کرده ” می باشد.

  شرط ورود به دوره  CPEاتمام دوره CAE می­باشد.

   

 • دوره تخصصی مکالمات و مکاتبات بیمارستانی
 • دوره مکالمات و مکاتبات بیمارستانی ویژه پزشکان، پیراپزشکان و سایر پرسنل بیمارستانها و مراکز درمانی  با هدف آموزش زبان در قالب فعالیتهای روزمره در بیمارستانها و سایر مراکز درمانی تحقیقاتی و رفع نیاز این گروه هدف در برقراری ارتباطات با بیماران، همکاران بخشهای مختلف و مراکز درمانی خارج از کشور و انگلیسی زبان و نیز مکاتبات پزشکی  و حضور در سمینارها و کارگروههای علمی طراحی گردیده است.

  نیاز روز افزون پزشکان به ارتباط گیری با همکاران، - عدم ارتباط گیری صحیح پزشکان و متخصصین حوزه های درمانی با همکاران خود در سمینارها و کنگره های بین المللی

   

  شرایط پذیرش فراگیران:

  این دوره برای دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی، پرستاران، پزشکان و پیراپزشکان شاغل در مراکز درمانی، بهداشتی و تحقیقاتی با مدرک حداقل کارشناسی برگزار می­گردد.

  شرایط لازم برای گذراندن این دوره، قبولی در مصاحبه ورودی میباشد. سوالات آزمون بر اساس سطح عمومی زبان متقاضیان طراحی گردیده است.

  شرط ورود به این دوره داشتن سطح زبان متوسط Intermediate میباشد.

 • زبان انگلیسی ویژه مدیران:
 • این دوره، دوره‌ای جذاب و كاربردی برای افرادی‌است كه به زبان انگلیسی در محیط كار و یا در مسافرت نیاز مبرمی دارند.

  این دوره بر اساس موقعیتهای واقعی زندگی طراحی شده‌است كه در كنار CD  و نوارهای جانبی، به تمام نیازهای فرد برای گذراندن امور در محیطی انگلیسی زبان (تجارت- امور اجتماعی- مسافرت- هتل- غذا و نوشیدنی -  پول و امور مالی) كمك می­كند. در كنار این دوره كتاب كار وتمرین نیز پیش‌بینی و ارائه شده‌است كه به تمرینات نوشتاری فراگیران نیز می‌پردازد.

  در لابلای دروس نیز نكاتی در خصوص نوع رفتار و فرهنگ كشورهای انگلیسی زبان نیز بیان شده‌است كه دانستن آنها برای فراگیران بسیار مفید خواهد بود.

  محوریت هر درس بر اساس مكالمه بوده و تمرینات جانبی محاوره‌ای و نیز لغات و نكات گرامری آن درس نیز بصورت موجز و مفید در انتهای هر صفحه گنجانده شده‌است.

  در هر درس نوع موضوع مشخص شده و براساس آن مكالمه‌ای طراحی شده‌است. هر كتاب دارای بیش از یكصد مكالمه با لهجه‌های آمریكایی، انگلیسی و لهجه‌های بین‌المللی بوده كه به فراگیر این امكان را می‌دهد كه با این گویشها آشنایی كامل را پیدا كند.

 • دوره مكالمات بازرگانی
 • هدف از این دوره كمك به مدیران و كارشناسان شركت‌های تجاری بین‌المللی جهت آشنایی بیشتر و بكارگیری مناسب لغات و اصطلاحات بازرگانی و توانمندنمودن آنان در انجام مكاتبات و نامه‌های تجاری، مذاكرات و محاورات و استفاده از منابع و متون خارجی در زمینه‌های بازرگانی و اقتصادی می‌باشد.

   

  متد آموزشی این دوره، کتاب هایMarket Leader  است.

   

   

   

 • دوره بحث آزاد انگلیسی
 • هدف دوره فوق ایجاد فضایی مناسب برای دانشجویان سطوح Intermediate تا  Advanced می‌باشد تا با استفاده و مرور اندوخته‌های زبانی خود در سال‌های گذشته توانایی بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه‌های مختلف را فراهم سازند.

  دانشجویان موظفند در هر جلسه اطلاعاتی را با توجه به علاقه و یا زمینه كاری خود در كلاس مطرح كنند. برخی موضوعات ارائه شده هر جلسه نیز علاوه بر سرفصل مصوب موسسه، با توافق دانشجویان و مدرس دوره در ابتدای ترم تعیین می‌شود.

 • دوره خوشنویسی انگلیسی:
 • دوره خوشنویسی انگلیسی (Cursive Writing) شامل 1 دوره 10 جلسه (هر هفته یک جلسه) می­باشد.

  زبان آموزان دوره های زبان آلمانی و فرانسه و ... که حروف مشترک با زبان انگلیسی دارند نیز می توانند در این دوره شرکت نمایند .

   

  آموزش تخصصی مقاله نوسی علمی:

  • آشنایی با مبانی و اصول اولیه در نوشتن مقالات علمی
  • شیوه های مناسب جستجو در منابع علمی موجود و شکل دادن هسته ی اولیه برای طراحی مقاله
  • تدوین سناریو و بیان مسأله
  • الگوهای مناسب برای ارائه ی نتایج و بحث
  • اصول اولیه ی جامع مورد نیاز جهت نوشتن مقاله به زبان انگلیسی (جمله سازی حرفه ای انگلیسی)
  • شیوه ی مناسب استفاده از زمان ها در نگارش مقاله و استفاده از جملات مجهول