تورهای خارجی

کانادا

شرایط مهاجرت به کشور کانادا

اطلاعات عمومی درموردکشورکانادا :
        
پایتخت: اتاوا
جمعیت: 32 میلیون نفر
مساحت: 9976139 کیلومتر مربع
زبان: انگلیسی و فرانسوی
حکومت: نظام پادشاهی مشروطه، مبتنی بر دموکراسی پارلمانی. ملکه دارای مقامی تشریفاتی است و نخست وزیر بالاترین مقام رسمی کشور می باشد.
پول رایج: واحد پول رایج کانادا دلار کانادا است، که هر دلار 100 سنت است. سکه های کانادایی به ترتیب ارزش، 1 سنتی که penny نامیده می شود، 5 سنتی که nickel می باشد، 25 سنتی که dime است، 50 سنتی quarter ( نیم دلار، که به ندرت دیده می شود‌) 1 دلاری و 2 دلاری است. اسکناس ها به ترتیب ارزش 5 دلاری، 10 دلاری، 20 دلاری، 50 دلاری، 100 دلاری و 1000 دلاری چاپ می شوند.
    

  جمعیت افراد مهاجردرکانادا :

بیش از 40 درصد از جمعیت کانادا، انگلیسی تبار و 30 درصد فرانسوی تبار هستند. همچنین جمعیت بزرگی از افراد آلمانی، هلندی و اوکراینی دارد. در دهه گذشته سیل عظیمی از مهاجران به ویژه از آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین به طرف این کشور سرازیر شده اند.
    

  موقعیت جغرافیایی :

کانادا از مجموعه 10 استان وحوزه، در 5 منطقه اصلی به نامهای Atlantic ،Central ،North ،Prairies و West Coast تشکیل شده است.
منطقه آتلانتیک از مجموعه استانهای Prince Edward Island , New foundland Labrador،New Brunswick و Nova Scotia تشکیل گشته است.مشاغلی چون ماهیگیری،‌ کشاورزی، جنگلداری، معدت کاری و جهانگردی در اقتصاد منطقه آتلانتیک نقش بسیار مهمی دارند .کانادای مرکزی از مجموعه استان های Ontario و Quebec تشکیل شده است. این منطقه پرجمعیت ترین ناحیه در کشور کانادا است. انتاریو و کبک جمعا بیشتر از سه چهارم کل محصولات کانادا را تولید می کنند. Prairies از مجموعه استان های Manitoba ،Saskatchewan و Alberta تشکیل شده است. قسمت اعظم زمین های این ناحیه صاف و بارور و برای کشاورزی ایده آل و دارای منابع غنی از انرژی است. این منطقه از کوه های راکی آغاز شده و در غرب آلبرتا به پایان می رسد. سلسله جبال راکی شامل بلندترین قلل آمریکای شمالی است.
سواحل غربی استان بریتیش کلمبیا به خاطر رشته کوه ها و جنگل هایش بسیار معروف است. منابع طبیعی چون الوار و ماهی نقش مهمی در اقتصاد این منطقه دارند. باغداری و توریسم از دیگر صنایع عمده در این منطقه به شمار می رود. منطقه شمالی سه حوزه است: یوکان، حوزه شمال غربی و نوناووت. این سه حوزه در مجموع بیش از یک سوم سرزمین کانادا را در بر گرفته اند. منابع منطقه شمالی شامل نفت، گاز طبیعی، طلا، سرب و روی می باشد.
    
  
  آب و هوا :

آب و هوای ساحل اقیانوس آرام در تابستان گرم و کاملا خشک و در زمستان ملایم ، ابری و مرطوب است . قسمت محصور در خشکی ، بسته به ارتفاع ، وضعیت آب و هوایی نامساعدتری دارد. نواحی جنوبی کانادای مرکزی مرطوب و دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد است و در تمام طول سال باران می بارد، در حالیکه مناطق آتلانتیک ، آب وهوایی مرطوب دارد. نواحی شمالی که شامل حدود 40 درصد از این کشور است ، شرایط سرد قطبی دارد و درجه حرارت در اکثر ایام سال زیر صفر است و در زمستان تا 40- درجه سانتیگراد نزول میکند. میانگین درجه حرارت روزانه در شهرهای مونترال و تورنتو در فصل تابستان (جولای ) 21 درجه سانتیگراد ( F69 ) است و در فصل زمستان ( ژانویه ) این دما تا7- تا 10-   شرایط ویزای اقامت کانادا :

برنامه Express Entry 2015 که توسط اداره مهاجرت کانادا CIC از ابتدای ژانویه 2015 اعلام گردیده است در دو مرحله انجام میپذیرد، در مرحله اول کسانیکه واجد شرایط یکی از برنامه های نیروی متخصص فدرال می باشند می توانند وارد استخر کاندیداها شوند و سپس در مرحله بعد بین دیگر کاندیداها رتبه می گیرند و نامه ITA را دریافت می کنند.
    

نکات برنامه "ورود سریع کانادا 2015"

هیچ گونه لیست مشاغلی وجود نخواهد داشت !!

همانطور که می دانید در برنامه 2014 شما باید شامل یکی از 50 رشته نیروی متخصص فدرال می بودید. در حال حاضر اداره مهاجرت کانادا CIC اعلام کرده که هیچ گونه رشته و لیست مشاغلی مطرح نیست، فقط باید اثبات کنند که یکسال طی ده سال گذشته در یکی از کدهای NOC مشغول به کار بوده اند. کدهای مشاغل National Occupational Classification-NOC از جمله بخش های دسته بندی حرفه ها در کانادا می باشند.

سیستم تماما مکانیزه و الکترونیکی است.

تمام مراحل این برنامه به صورت الکترونیکی انجام خواهد پذیرفت.

جزئیات امتیاز بندی برنامه براساس سیستم CRS :

سیستم امتیاز بندی کانادا براساس فاکتورهای فردی (سن، زبان، تحصیلات) و امتیازات همسر است.همچنین امتیاز پیشنهاد شغلی و درخواست تایید استانی خواهد بود.

 در این سیستم شما 500 امتیاز از فاکتورهای فردی برای افراد مجرد و 460 امتیاز برای افراد متاهل و 40 امتیاز برای همسر آنان دریافت خواهید کرد. همچنین 100 امتیاز از فاکتورهای انطباقی دریافت خواهید نمود. برای پیشنهاد شغلی امتیاز درنظر گرفته شده برابر 600 امتیاز و برای تایید استانی نیز 600 امتیاز خواهید داشت که بسیار بالا است!

امتیاز بندی برنامه "ورود سریع" در سال 2015 ، Express Entry – Comprehensive Ranking System

در این برنامه مبنای امتیاز بندی ها تغییر کرده است در سیستم قبلی حداکثر 100 امتیاز وجو داشت.(شما باید 67 امتیاز برای قبولی بدست می آوردید)، ولی در برنامه جدید حداکثر 1200 امتیاز وجود خواهد داشت. که 500 امتیاز به فاکتورهای فردی متقاضی تعلق می گیرد. اگر متقاضی متاهل باشد 460 امتیاز به فاکتورهای فردی متقاضی و 40 امتیاز به فاکتورهای همسر او تعلق می گیرد.

  
 جزئیات امتیاز متقاضی اصلی (مجرد) :  (500 امتیاز)


 سن متقاضی :

حداکثر 110 امتیاز فرد می تواند کسب کند. که بیشترین امتیاز به سن 20 تا 29 تعلق می گیرد.متقاضیانی که کمتر از 18 و بیش از 44 سال سن داشته باشند امتیازی را کسب نخواهند کرد.
  

 سطح تحصبلات :

حداکثر 150 امتیاز به نوع مدرک و سطح آن تعلق می گیرد.

  
 دانش زبان (زبان اول) :

حداکثر 136 امتیاز به دانش زبان شما با ارائه مدرک انگلیسی IELTS یا فرانسه TEF تعلق می گیرد، یعنی شما از هرکدام از مهارتهای speaking, writing, listening and reading می توانید 34 امتیاز و مجموعا 136 امتیاز کسب کنید.

  
 دانش زبان (زبان دوم) :

حداکثر 24 امتیاز به دانش زبان شما با ارائه مدرک انگلیسی IELTS یا فرانسه TEF تعلق می گیرد، یعنی شما از هرکدام از مهارتهای speaking, writing, listening and reading می توانید 6 امتیاز و مجموعا 24 امتیاز کسب کنید.

  
 تجربه کار در کانادا :

حداکثر 80 امتیاز براساس تعداد سال های کارکرد شما در کانادا تعلق می گیرد. این امتیاز بر مبنای حرفه شما براساس کد های NOC میباشد.

  
 
 جزئیات امتیاز متقاضی اصلی (متاهل): (500 امتیاز) :


  سن متقاضی اصلی :

حداکثر 100 امتیاز فرد می تواند کسب کند. که بیشترین امتیاز به سن 20 تا 29 تعلق می گیرد.متقاضیانی که کمتر از 18 و بیش از 44 سال سن داشته باشند امتیازی را کسب نخواهند کرد.

 
 تحصیلات :


حداکثر 140 امتیاز به نوع مدرک و سطح آن تعلق می گیرد.همچنین 10 امتیاز نسبت به سطح تحصیلات همسر دریافت می کنید.


 دانش زبان (زبان اول) :

حداکثر 128 امتیاز به دانش زبان شما با ارائه مدرک انگلیسی IELTS یا فرانسه TEF تعلق می گیرد، یعنی شما از هرکدام از مهارتهای speaking, writing, listening and reading می توانید 32 امتیاز و مجموعا 128 امتیاز کسب کنید.همچنین 20 امتیاز نسبت به دانش زبان همسر شما در انگلیسی یا فرانسه محاسبه می شود که برای هر مهارت 5 امتیاز خواهید داشت.


 دانش زبان (زبان اول) :

حداکثر 20 امتیاز به دانش زبان شما با ارائه مدرک انگلیسی IELTS یا فرانسه TEF تعلق می گیرد، یعنی شما از هرکدام از مهارتهای speaking, writing, listening and reading می توانید 5 امتیاز و مجموعا 20 امتیاز کسب کنید.


 تجربه کار در کانادا :

حداکثر 70 امتیاز براساس تعداد سال های کارکرد شما در کانادا تعلق می گیرد. این امتیاز بر مبنای حرفه شما براساس کد های NOC میباشد.همچنین همسر شما نیز از این بخش 10 امتیاز کسب می کند اگر سابقه کار در کانادا داشته باشد.

    

  فاکتورهای مهارتی:

-           تحصیلات + دانش زبان
-           سابقه کار کانادایی+تحصیلات
-           دانش زبان+تجربه کار خارجی
-           تجربه کار کانادایی+تجربه کار خارجی
-           مدارک فنی (برای مشاغل حرفه ای)
    

  خلاصه امتیاز بندی در سیستم ورود سریع- CRS:

 

عنوان

شـــــــــرح

متاهل

مجرد

حداکثر امتیاز قابل کسب

فرد اصلی پرونده

سن

100

110

500

تحصیلات

140

150

دانش زبان

150

160

تجربه کار در کانادا

70

80

 

 

 

 

همسر

تحصیلات

10

-

دانش زبان

20

-

تجربه کار در کانادا

10

-

 

فاکتورهای مهارتی

تحصیلات + دانش زبان

50

50

50

100

 

سابقه کار کانادایی+تحصیلات

50

50

دانش زبان+تجربه کار خارجی

50

50

50

تجربه کار کانادایی+تجربه کار خارجی

50

50

مدارک فنی (برای مشاغل حرفه ای)

50

50

50

 

پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی

600

انتخاب توسط دولت استانی کانادا

600

 

جــــــــمــــــــع کــــــــل

1200

 

 
 


مدرک زبان آیلتس و تف فرانسه الزامی است.

اداره مهاجرت کانادا تایید کرد که باید مدرک زبان انگلیسی و تف فرانسه را برای ورود به استخر متقاضیان داشته باشید و بدون آن امکان ورود نخواهید داشت. برای زبان انگلیسی شما نیاز به مدرک IELTS و CELPIP و برای فرانسه TEF نیاز دارید.

ارزیابی مدارک تحصیلی الزامی است.

در زیر گروه برنامه نیروی متخصص فدرال شما باید ارزیابی مدارک تحصیلی خود را ارائه دهید، ارزیابی مدارک Educational Credential Assessment )ECA) در کانادا انجام خواهد شد و شما باید با پرداخت هزینه آن و تایید ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه مربوطه این کار را انجام دهید. این کار قبلا روش مشخصی نداشت و همه منتظر بودند که بدانند آیا این کار الزامی است یا خیر؟ اما اداره مهاجرت کانادا برای تمام متقاضیان اجباری نمود.

متقاضیان می توانند پروفایل خود را بروزرسانی نمایند

یکی از بهترین خبرهایی که در مورد برنامه Express Entry وجود داشت این بود که فایل متقاضیان استاتیک نیست. در این مرحله متقاضیان می توانند پروفایل خود را بروزرسانی کنند و اگر در مرحله ای نمره کم داشتند با دریافت مدرک جدید تر آن را قویتر نمایند. مثلا شما بادریافت آیلتس بالاتر می توانند نمره خود را بیشتر کنید.

5 سال جریمه برای اطلاعات نادرست :

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد که جریمه بیشتر از برنامه های گذشته برای متقاضیان وجود خواهد داشت اگر اطلاعات آنان طبق فرمت مورد نظر نباشد یا اطلاعات نادرست اعلام شود. همچنین تا 5 سال نمی توانند تقاضای اقامت دائم دهند. لذا در هر کدام از دو مرحله اگر اطلاعات نادرست بدهید ، حتی اگر دانش تکمیل فرم ها را نداشته باشید، جریمه ای 5 ساله در انتظار شما خواهد بود.

  شروع برنامه از ابتدای ژانویه 2015 :

اولین انتخاب متقاضیان در ابتدای ژانویه سال جدید میلادی خواهد بود. لذا خبر خوشی برای کسانی خواهد بود که مدارک خود را طبق لیست مورد نظر اداره مهاجرت کانادا آماده نموده اند و می توانند جزو اولین نفرات باشند.

شما فقط 60 روز فرصت خواهید داشت

اداره مهاجرت کانادا CIC اعلام نمود که بعد از دریافت نامه قبولی شما فقط 60 روز فرصت خواهید داشت تا مدارک مورد نیاز را تکمیل و ارسال کنید و هیچ تمدیدی وجود نخواهد داشت. لذا پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام مدراک خود را تهیه کنید. و با توجه به جریمه 5 ساله در ارائه اطلاعات نادرست بهتر است با دقت و کسب مشاوره لازم مدارک خود را جمع آوری نمایید. طبق قانون شما می توانید برای خود وکیل رسمی برای اینکار بگیرید.

قبولی در مرحله اول و عدم ارسال مدارک ، مانع از شروع مجدد از ابتدای کار خواهد بود.

اگر نامه ITA را دریافت کردید، ولی مدارک برای مرحله بعد ارسال نکردید یا ناقص ارسال کردید، شما شانس مجددی نخواهید داشت و ریجکت می شوید. مدرک شما برای یکسال اعتبار دارد ولی برای مهاجرت نمی توانید اقدام کنید.

اگر نامه ITA را قبول نکنید، بعد از گذشت یکسال وارد استخر خواهید شد!

اگر شما نامه را دریافت کردید و اقدام به ارسال مدارک طی 60 روز نکردید علاوه بر جریمه ردیف بالا ، باید یکسال صبر کنید تا دیگر افراد در استخر تقاضا بتوانند گزینش شوند. همچنین هیچ نوع گارانتی برای انتخاب مجدد شما در سال بعد وجود نخواهد داشت. لذا پیشنهاد می شود که قبل از اقدام تمام مدارک را تهیه کنید.مدارک شامل دانش زبان و ارزیابی مدارک تحصیلی و ... خواهد بود که لیست آن حین قرارداد به شما داده خواهد شد.

شما طبق سیستم جدید امتیازبندی خواهید شد و رتبه خود را مشخص نمی کنید

شما در این سیستم می توانید نمره خود را ببینید ولی امکان دیدن نمره دیگران را نخواهید داشت لذا رتبه شما مشخص نخواهد بود و نمی توانید بدانید که چه نمره ای برای قبولی لازم خواهید داشت. نمره شما همیشه متغیر است و می تواند بیشتر یا کمتر شود (برمبنای اطلاعات شما). اما به نظر می رسد که اداره مهاجرت ترتیب بهتری برای دیدن نمره و رتبه مشخص کند که در خبر های بعدی به اطلاع شما خواهیم رساند.

برنامه های جذب مهاجر در استان های کانادا جدای از سیستم Express Entry وجود خواهد داشت، ولی استانها می توانند از داخل استخر متقاضی جذب کنند

دولت های استانی می توانند براساس نیاز خود مهاجر برای بهبود اقتصاد شان جذب کنند. این برنامه های PNP نام دارد. یعنی شما اگر واجد شرایط یکی از برنامه های استانی شوید با کسب 600 امتیاز (بالاترین امتیاز !) به راحتی مطمئن شوید که مقیم کانادا خواهید شد.

متقاضیان برنامه کبک جدای از Express Entry خواهند بود !

متقاضیان برنامه کبک جدای از Express Entry خواهند بود، مگر اینکه بخواهند خارج از کبک مشغول به کار شوند. براساس قانون 1991 بین کانادا-کبک، این استان می تواند نیروی مورد نظرش را جدای از سیستم فدرال گزینش و انتخاب کند. در حال حاضر دولت کبک تصمیم دارد که در برنامه ورود سریع شرکت نکند. ولی دولت کبک تصمیم دارد تا برنامه نیروی متخصص خود را از اردیبهشت ماه94 آغاز کند. البته افرادی که از طریق کبک اقدام می کنند باید در این استان زندگی و کار کنند.

استان Nunavut نیز مانند کبک از این سیستم پیروی نمی کند.

نسخه جدید "بانک مشاغل کانادا" Job Bank از ابتدای ژانویه آغاز خواهد شد

متقاضیانی که دارای پیشنهاد شغلی و استانی نیستند باید در بانک اطلاعات مشاغل کانادا ثبت شوند.تا کارفرماهای کانادایی بتوانند به راحتی آنها را بررسی و انتخاب کنند. هرچند این سیستم در ابتدا دارای نقایصی است ولی اعلام شده است که طی ماه های آینده نقش بهتری در سیستم ورود سریع ایفا خواهد کرد.


 سن فرزند برای اخذ اقامت کانادا:

مبنای پذیرش فرزندان زیر 19 سال شما، زمان پذیرش و دریافت نامه تایید اقامت کانادا است .

 

نیوزیلند

اطلاعات عمومی :

نیوزیلند یا زلاندِ نوکشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است، این کشور از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده و مناطق خود مختارنیو جزایر کوک توکلائو و راس را هم در بر می گیرد. نیوزیلند فاصله زیادی با دیگر خشکی های کره زمین دارد، به طوری که استرالیا نزدیکترین همسایه این سرزمین در دو هزار کیلومتری آن قرار دارد، دریای میان این دو کشور به دریای تاسمانی معروف است. نزدیک ترین همسایگان این کشور از شمال جزایر نیوکالدونیا هستند. بیشتر جمعیت نیوزیلند را مهاجران اروپایی به ویژه بریتانیایی ایرلندی تشکیل می دهند. مهمترین اقلیت هم رنگین پوستان مائوری هستند که از هزار سال پیش ساکن این سرزمین شده اند، اقلیت های کوچکتر ساکن نیوزیلند آسیایی ها، پولینزی ها هستند که بیشتر در شهرهای بزرگ سکونت دارند. پایتخت این کشور شهر ولینگتون می باشد و جمعیت آن در حدود چهارصد هزار نفر می باشد. در حدود سه چهارم از جمعیت نیوز یلند، اروپایی تبار و متشکل از ملیت های مختلف است، اگر چه این مقدار بسیار کمتر از استرالیاست. گروه های مهاجران از آسیا و آفریقای جنوبی و انگلستان و چند کشور اروپایی دیگر به نیوزیلند می آیند. نژاد بومی مائوری حدود 10 درصد ( در حدود 350000 نفر) و پلی نزیایی ها( که اکثرا ازفیجی، ساما و تونگا هستند) 4 درصد جمعیت را تشکیل می دهند.
    
  موقعیت جغرافیایی :

مساحت نیوزیلند در حدود 268680 کیلومتر مربع (103707 مایل مربع). می باشد و آن یکی از زیباترین و بکرترین کشورهای جهان است و حدود 30 درصد از مساحت آن از مناطق حفاظت شده تشکیل شده است. این کشور به خاطر منابع طبیعی از جمله آتشفشان ها، آبفشان ها، یخچال ها، آبدره ها (دریاچه ها)، رودخانه ها و پوشش گیاهی فراوان، مورد توجه قرار دارد. نیوزیلند در اقیانوس آرام جنوبی و در حدود 2200 کیلومتری (1397 مایلی) شرق استرالیا واقع شده است. این کشور شامل دو جزیره اصلی به نام های جزیره شمالی و جزیره جنوبی می باشد که از نظر جغرافیایی، پوشش گیاهی و خصوصیات، با یکدیگر بسیار متفاوتند. نیوزیلند سرزمینی کوهستانی است و حدود سه چهارم این سرزمین بیش از 200 متر (650 فوت ) از سطح دریا ارتفاع دارد و بیش از نیمی از آن دارای پوشش جنگلی است. بلندترین قله، کوه کوک (Mount Cook) در آلپ جنوبی (3764 متر / 12349 فوت) در جزیره جنوبی قرار دارد و جنگل های بارانی و مرطوب، ساحل غربی را از مرغزارهای خشک ساحل شرقی جدا می کنند.
        
  زبان رسمی :

 زبان های رسمی انگلیسی و مائوری هستند و علامت های رسمی و فرم ها به هر دو زبان.
حکومت: دموکراسی با پارلمان تک مجلسی
ثبات سیاسی: عالی است، نیوزیلند سیستم دموکراسی پارلمانی براساس سیستم انگلیسی دارد. از قدیم الایام سیاست، تحت کنترل دو حزب کارگر (چپ) و ملی (محافظه کار) بوده است، اگر چه در سال های اخیر سیستم جدید انتخابات نسبی عرضه شده که موجب شده است تا بدست آوردن اکثریت آرا برای یک حزب منفرد مشکل شود. نیوزیلند عضو کشورهای مشترک المنافع انگلستان است.

  پول رایج : 

دلار نیوزیلند ( NZ$)
    
  شرایط آب وهوا :

به جز منطقه دورافتاده شمالی، که آب و هوای نیمه استوایی دارد، اکثر مناطق نیوزیلند دارای آب وهوای اقیانوسی معتدل بوده و چهار فصل متمایز دارند که مخالف فصول نیمکره شمالی هستند. تابستان درکشور گرم است و گاهی اوقات در ماه دسامبر یا ژانویه موجی از گرما کشور را فرا می گیرد. زمستان سرد است و گاهی در طول روز در ساحل شرقی دما بسیار پایین تر از صفر درجه می رود و بارش برف در شهر کریستچرچ (در جزیره جنوبی) نامتعارف نیست. بخش شمالی جزیره جنوبی معمولا آب و هوای معتدل تری دارد و میزان تابش خورشید در آن بیشتر است ( با میانگینی در حدود 5/6 ساعت در روز ). میانگین بارش باران در جزیره شمالی 135 سانتیمتر (53 اینچ) در سال است. در ساحل غربی بارش باران بسیار زیاد است (معمولا سیل آساست) و در بسیاری از مناطق بیش از 500 سانتیمتر (200 اینچ) در سال باران می بارد. سواحل شرقی هر دو جزیره خشک تر هستند مثلا در اوکلند (Auckland) در زمستان حدود 12 روز در ماه باران می بارد. درشهرهای اصلی نیوزیلند نیز بادهای شدیدی می وزد و ولینگتون با لقب (THE WINDY CITY) بادگیرترین پایتخت دنیا است. خارج از مناطق کوهستانی دما معتدل تر است و میانگین دما در کریستچرچ در تابستان 22 درجه سانتی گراد( F 72 ) و در زمستان 11 درجه سانتی گراد، در اوکلند به ترتیب 23 درجه سانتی گراد( F 73 ) و 14 درجه سانتی گراد ( F 57 ) است.

  سطح زندگی :

نیوزیلند استاندارد زندگی بالایی دارد و در بررسی که اخیرا انجام شده، از این نظر در مقام دهم جهان و بالاتر از استرالیا قرار دارد. هزینه زندگی مناسب و غذا، کالا ها و خدمات ضروری نسبتا ارزان هستند. کالاهای وارداتی مثل وسایل نقلیه موتوری و اجناس الکتریکی گران هستند، اگر چه درسال های اخیر قیمت های به معنای واقعی کلمه کاهش یافته اند.
    
  قیمت مسکن :

میانگین قیمت برای خانه ویلایی سه خوابه از 80000 دلار نیوزیلند در اتاگو تا 200000 دلار نیوز یلند در اوکلند (گران ترین شهر) متفاوت است و میانگین آن حدود 160000 دلار نیوزیلند است. آپارتمان ها اغلب گران تر از خانه های ویلایی و خانه های نیم مستقل اند چرا که همه در بخش های مرکزی شهر واقع شده اند، در حالی که اکثر خانه ها در حومه شهرها قرار دارند (زندگی در مرکز شهر در سال های اخیر مد شده است). قیمت هایی که در آگهی ها درج می شوند معمولا حدود 10 درصد بالاتر از ارزش واقعی ملک در بازار هستند.
    
  تحصیلات :

تحصیلات ابتدایی (Primery Education) در این کشور از 6 سالگی آغاز می شود و 8 سال طول می کشد. با اتمام تحصیلات دوره ابتدایی، تحصیل در دبیرستان (Secondary Education) که شامل یک دوره 5 ساله می باشد، آغاز و در مجموع 13 سال تحصیلی می شود. البته دروس دانش آموزان در سال یازدهم ، تبدیل به دروس اختصاصی می شود. در پایان سال های یازدهم و دوازدهم و سیزدهم، سه نوع مدرک دبیرستانی صادر می شود که هر کدام به ترتیب برای ورود به یک دسته از مراکز آموزش عالی مانند کالج ها، پلی تکنیک ها و دانشگاه ها معتبر است. البته در زلاندنو نظام نوین آموزشی (NQF) معرفی و جایگزین نظام قبلی شده است. در این مجموعه دانش آموز از سال یازدهم به بعد نظام Modular را طی می کند که در آن هر کس حق انتخاب دروس دلخواه خود را دارد و با موفقیت در امتحانات در نظام جدید آموزشی فقط یک نوع دیپلم دبیرستان (National Certificate) دریافت می کند. نظام آموزشی NQF تمام دوره پیش دانشگاهی، دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی را تحت پوشش قرار میدهد و از این رو کلیه تحصیلات به نظام واحدی تبدیل شده است. 

  دوره های تحصیلی:

1- New Zealand Certificate
پس از 5 سال تحصیل نیمه وقت،با شرط داشتن دیپلم دبیرستان طی می شود.

New Zealand Diploma (Undergraduate Diploma) -2:
 شامل یک سال پژوهش و کار بعد از دوره New Zealand Certificate است.

Bachelor -3: 
شامل سه تا شش سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان است. طول تحصیل در این دوره به رشته بستگی دارد. اکثر رشته های علوم پایه، مهندسی، کشاورزی و علوم انسانی سه تا چهار سال، رشته های معماری، دندانپزشکی و دامپزشکی پنج سال و رشته های پزشکی شش سال به طول می انجامد. مدارک دوره Bachelor را می توان به صورت Honours گرفت. برای دوره های سه ساله Bachelor بعد از یک سال تحصیل (که در مجموع چهار سال می شود) مدرک Honours صادر می شود و دوره های چهار ساله Bachelor به چهار دسته Second (1 and 2) ،First و Third تقسیم می شود. بدیهی است که مدرک Honours - First بالاترین و Third پایین ترین سطح را دارد.

4- اخذ مدرک Post Gradute Diploma ) PGD):
 نیز بعد از گذراندن دوره های New Zealand Diploma یا Bachelor در دانشگاه های این کشور میسر می شود. با دروس این دوره معمولاً یک دوره پژوهش نیز همراه است که یک تا سه سال به طول می انجامد و مدت آن به برنامه آموزشی و رشته بستگی دارد.

master -5:
برای ورود به این دوره، امتحانی صورت نمی گیرد، بلکه با توجه به نمرات دوره Bachelor و معرف های ارایه شده پذیرش صادر می شود. طول مدت این دوره به نوع مدرک Bachelor بستگی دارد، بدین صورت که دو سال تحصیل بعد از دوره سه ساله Bachelor و یک سال تحصیل بعد از دوره چهار ساله Bachelor Honours لازم است. دوره های master با درس و پژوهش همراه است.

Ph.D -6: 
این دوره فقط پژوهشی است و مدتش حداقل 3 سال و حداکثر 6 سال است، که در پایان دانشجو باید از پایان نامه خود شفاهاً دفاع کند، البته در برخی موارد از دانشجویان امتحان کتبی نیز گرفته می شود. در نظام آموزشی زلاندنو، همانند انگلستان گرفتن مدرک به طور مستقیم، پس از Bachelor نیز امکان پذیر است که در این صورت دانشجو بایستی وضعیت علمی کاملاً مطلوبی داشته باشد.

استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا :

استرالیا با داشتن سیستم مکانیزه در زمینه مهاجرت و با برنامه ریزی دقیق و هدفمند به دنبال جذب نیروی کار ماهر و متخصص است که تکنیک و یا مهارت های حرفه ای آنها باعث پیشرفت و رونق اقتصادی استرالیا شود. مهارت های مورد نیاز شامل مهارت های تخصصی می باشد که در لیست مشاغل مورد نیاز (SOL) استرالیا لیست گردیده است. سازمان مهاجرت استرالیا با تعیین سیستم جدید تصمیم دارد افرادی را در اولویت قرار دهد که از سطح زبان قویتر و سن کمتر و سابقه کار بیشتری برخوردار باشند.

در صورتیکه شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد شما می توانید با داشتن حداقل شرایط زیر برای شروع پروسه اقدام نمایید:
1- در زمان اقدام سن شما باید کمتر از 50 سال باشد.
2- موفق به اخذ نمره حداقل 6 آیلتس شوید.
3- حداقل یک سال سابقه کار مرتبط با رشته تخصصی خود داشته باشید.

پروسه شما با توجه به نوع ویزای شما از 12 تا 24 ماه به طول خواهد انجامید. لازم به توضیح است طول این پروسه برای یک فرد نیز نسبت به فرد دیگری با توجه به رشته تحصیلی، سابقه کار، امتیاز متفاوت می باشد. درصورتی که پروسه شما به صورت موفقیت آمیز به ویزا ختم شود دولت استرالیا به شما یکی از ویزاهای زیر را می دهد که شما با در دست داشتن این ویزا می توانید در استرالیا زندگی، کار و تحصیل نمایید و همچنین در صورت گرفتن اقامت دایم از خدمات دیگری چون خدمات بیمه های درمانی و غیره استفاده نمایید.


انواع ویزای استرالیا:

1- ویزاهای نیروی کار ماهر و متخصص
2- ویزاهای تحصیلی
3- ویزاهای ازدواج و نامزدی
4- ویزاهای سرمایه گذاری
5- ویزاهای توریستی

در گذشته به طور کلی ویزاهای مهاجرت از طریق مهارت (نیروی کار ماهر و متخصص) به چند دسته ویزاهای (175,176,475 از خارج استرالیا) و (ویزاهای 885،886،487 از داخل استرالیا) تقسیم بندی می شد که در حال حاضر به 3 گروه کاهش می یابد و دیگر خارج یا داخل استرالیا بودن مطرح نیست. دسته بندی این ویزاها عبارتند از:
1- ویزای Skilled Independent کلاس 189 جایگزین ویزاهای 175 و885
2- ویزای Skilled Sponsoredکلاس 190 جایگزین ویزاهای 176 و886
3- ویزای  Skilled Independent Regional کلاس 489 جایگزین ویزاهای 475 و487


مهاجرت اشخاص متخصص مستقل (Subclass 189 - Skilled Independent):

کلاس 189 ویزای اقامت دائم بدون قید و شرط استرالیا می باشد که برای 5 سال، اقامت دائم استرالیا را به فرد متقاضی اعطاء می کند. کسانی که این ویزا را دریافت می- نمایند می توانند:
- در هر نقطه از کشور استرالیا کار و زندگی کنند.
- در مدارس، دانشگاهها، مراکز فنی و حرفه ایی تحصیل نمایند.
- خدمات درمانی و دارویی را به صورت یارانه از طریق مدیکر و طرح مزایای دارویی دریافت کنند.
- اسپانسر افراد دیگر خانواده برای دریافت ویزا بشوند.
- بسیاری از خدمات دولتی استرالیا را از بدو ورود می توانند استفاده نمایند.
- اگر فرزندی از ایشان متولد شود مقیم و شهروند استرالیا خواهد شد.


شرایط اخذ ویزای 189 استرالیا:

برای اخذ این ویزا ابتدا شخص باید 60 امتیاز بصورت مستقل و بدون کمک از اسپانسر کسب نماید. بنابراین:

- سن کمتر از 50 سال باشد.
- داشتن آیلتس حداقل 6 الزامی می باشد ولی امتیازی ندارد.
- شغل و تحصیلات شما حتما باید در لیست SOL 1 استرالیا باشد.
- مدارک شما می بایست توسط سازمان ارزشیابی کننده آن شغل در استرالیا ارزیابی شود.
- بایستی پرونده خود را برای انتخاب شدن در سامانه EOI اداره مهاجرت استرالیا ثبت کنید.

بعد از قبولی در EOI و گرفتن دعوتنامه باید ظرف مدت 60 روز در سایت اداره مهاجرت استرالیا پرونده خودتان را برای درخواست این ویزا ثبت نمایید.

افراد زیر شامل تقاضای شما می شوند:

- همسر متقاضی
- فرزندان قانونی متقاضی


مهاجرت افرادی که از حمایت ایالتی برخوردارند (Subclass 190- Skilled Sponsored):

کلاس 190 ویزای اقامت دائم با شرایط استرالیا می باشد که برای 5 سال اقامت دائم استرالیا را به فرد متقاضی اعطاء می کند. شرط این ویزا برای صدور، تعهدی است که شما به یکی از ایالت های استرالیا می دهید که برای مدت 2 سال در آن ایالت کار و یا زندگی و یا تحصیل نمایید.

کسانی که این ویزا را دریافت می نمایند می توانند:

- در هر نقطه از کشور استرالیا کار و زندگی کنند. (2 سال اول ورود باید در ایالت اسپانسر کننده باشد)
- در مدارس، دانشگاهها، مراکز فنی و حرفه ایی تحصیل نمایند.
- خدمات درمانی به صورت یارانه از طریق مدیکر و طرح مزایای دارویی دریافت کنند
- اسپانسر افراد دیگر خانواده برای دریافت ویزا شوند.
- بسیاری از خدمات دولتی استرالیا را از بدو ورود می توانند استفاده نمایند.
- اگر فرزندی از ایشان متولد شود مقیم و شهروند استرالیا خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای 190 استرالیا:

برای اخذ این ویزا متقاضی باید 55 امتیاز بصورت مستقل کسب نماید که با گرفتن اسپانسری امتیاز وی به 60 امتیاز برسد .بنابراین:

- سن کمتر از 50 سال باشد.
- داشتن آیلتس حداقل 6 الزامی می باشد ولی امتیازی ندارد.
- شغل و تحصیلات شما حتما باید در لیست CSOL 1 - 2 استرالیا باشد.
- مدارک شما می بایست توسط سازمان ارزشیابی کننده آن شغل در استرالیا ارزیابی شود.
- بایستی پرونده خود را برای انتخاب شدن در سامانه EOI اداره مهاجرت استرالیا ثبت کنید.
- گرفتن اسپانسر ایالتی: هر کدام از ایالت های استرالیا لیست مشاغلی را منتشر کرده اند که اگر شغل شما در لیست مربوطه باشد می توانید مدارک خود را به آن ایالت ارسال کنید و از آنجا اسپانسرشیپ دریافت کنید.
- بعد از قبولی در EOI و گرفتن دعوتنامه باید ظرف مدت 60 روز در سایت اداره مهاجرت استرالیا پرونده خودتان را برای درخواست این ویزا ثبت نمایید.


مزایای اقامت دائم استرالیا (PR):

- اقامت نامحدود در استرالیا
- برخورداری از مزایای شهروندی کامل در استرالیا
- تخفیف در پرداخت شهریه دانشگاهی تا 90٪ و دریافت کمک هزینه تحصیلی
- معافیت از پرداخت مالیات بر در آمد تا سقف 6000 دلار
- برخورداری از بیمه درمان رایگان
- استفاده از حقوق بیکاری و بازنشستگی
- بهره مندی خانواده از مزایای این ویزا


مهاجرت از روش حمایت مناطق خاص(Subclass 489-Skilled Independent Regional):

کلاس 489 ویزای اقامت موقت با قید و شرط استرالیا می باشد که برای 4 سال ,اقامت موقت استرالیا را فرد متقاضی اعطاء می کند .شرط این ویزا برای صدور تعهدی است که شما به یکی از ایالت های استرالیا می دهید که برای مدت 2 سال اول ورود در آن ایالت کار و زندگی کنید.

کسانی که این ویزا را دریافت می نمایند می بایست:

- در 2 سال اول در آن ایالت زندگی کنند.
- در 1 سال در آن ایالت به صورت تمام وقت کار کنند.

شرایط اخذ ویزای 489 استرالیا:

برای اخذ این ویزا ابتدا متقاضی باید 50 امتیاز بصورت مستقل کسب نماید که با گرفتن اسپانسر موقت امتیاز وی به 60 امتیاز برسد. بنابراین:

- سن کمتر از 50 سال باشد.
- داشتن آیلتس حداقل 6 الزامی می باشد ولی امتیازی ندارد.
- شغل و تحصیلات شما حتما باید در لیست CSOL 1 - 2 استرالیا باشد.
- مدارک شما می بایست توسط سازمان ارزشیابی کننده آن شغل در استرالیا ارزیابی شود.
- بایستی پرونده خود را برای انتخاب شدن در سامانه EOI اداره مهاجرت استرالیا ثبت کنید.
- گرفتن اسپانسر ایالتی: هر کدام از ایالت های استرالیا لیست مشاغلی را منتشر کرده اند که اگر شغل شما در لیست مربوطه باشد می توانید مدارک خود را به آن ایالت ارسال کنید و از آنجا اسپانسرشیپ دریافت کنید.

بعد از قبولی در EOI و گرفتن دعوتنامه باید ظرف مدت 60 روز در سایت اداره مهاجرت استرالیا پرونده خودتان را برای درخواست این ویزا ثبت نمایید.

متقاضیانی که شغلشان در لیست 1 و یا 2 قرار دارد و توسط یکی از ایالتها اسپانسر می شوند از الویت بالاتری نسبت به آنهایی که شغلشان صرفا در لیست 1 قرار دارد و اسپانسر ایالت ندارند، برخوردار هستند یعنی زمان بررسی پرونده ایشان سریعتر خواهد بود.


شرایط ارائه حمایت خویشاوندی (Family Visa):

لازم به توضیح است که این ویزا معادل ویزای کلاس 489 می باشد و اقامت دائم نیست .برای اخذ این ویزا شخص متقاضی باید دارای مدرک تحصیلی و سابقه کار ونمره آیلتس 6 باشد و بصورت مستقل 50 امتیاز کسب نماید و برای حمایت و گرفتن امتیاز از فامیل ، سن فرد حامی باید حداقل 18 سال بوده و بر اساس یکی از شرایط ذیل مقیم و در حال زندگی در استرالیا باشد:

- شهروندی استرالیا
- دارا بودن اقامت دائم استرالیا
- شهروند دارای شرایط کشور نیوزیلند

متقاضی و یا همسر وی باید با حامی مربوطه بر اساس یکی از شرایط ذیل رابطه خویشاوندی داشته باشد:

- فرزند غیر وابسته، که شامل فرزند خوانده نیز میگردد.
- یکی از والدین، که شامل پدر و یا مادر خوانده نیز میباشد.
- برادر یا خواهر، که شامل برادر خوانده و یا خواهر خوانده نیز میباشد.
- دختر یا پسر برادر و دختر یا پسر خواهر، که شامل دختر یا پسر خوانده برادر و دختر یا پسر خوانده خواهر نیز می باشد.
- عمو، عمه، دائی یا خاله، شامل عمو، عمه، دائی یا خاله خوانده نیز می باشد.
- پسر یا دختر عمو، پسر یا دختر خاله، پسر یا دختر دایی، پسر دختر عمه


مشاغل مورد نیاز استرالیا:

در زمان اقدام، شما باید یک شغل را انتخاب کنید که با مهارت ها و صلاحیت های شما مناسب باشد. شغل منتخب شما باید در فهرست مشاغل (SOL) موجود باشد. 
توجه: اگر شغل منتخب شما درSOL موجود نباشد مجاز به درخواست مهاجرت نخواهید بود.


ویزای مخصوص فارغ التحصیلان دانشگاههای امیرکبیر و تهران - ویزای 476:

کلاس 476 ویزای اقامت موقت استرالیا می باشد که برای 18 ماه اقامت موقت استرالیا را به فرد متقاضی اعطاء می کند.

شرایط اخذ ویزای 476 استرالیا:

1- سن شما بایستی زیر 31 سال تمام باشد.
2- مدرک شما بایستی حتما مهندسی باشد.
3- نمره آیلتس شما بایستی حداقل 6 باشد.
4- فرد باید فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های امیر کبیر یا تهران باشد.
5- از تاریخ فارغ التحصیلی 2 سال بیشتر سپری نشده باشد.
برای اخذ ویزا این ویزا در سایت اداره مهاجرت استرالیا پرونده خودتان را ثبت می کنید (مدت زمان صدور ویزا بین 4 تا 12 ماه بسته به پرونده شما متغیر است). 


 


تاریخچه کشوراسترالیا :

استرالیا از قرون پیش، منطقه مسکونی گروه های خاص نژادی بوده است. این سرزمین نخستین بار توسط اسپانیائی ها مشاهده گردید اما هلندیها نخستین کسانی بودند که پای بدانجا نهادند (1606). نخستین انگلیسی که از جزیره استرالیا دیدن کرد دمپیر بود. او تصمیم به جستجو در کرانه های خاوری قاره تازه را کرد اما توفانهای سهمگین او را از راهش بازگرداند. کشف و نقشه برداری واقعی قاره استرالیا هنگامی صورت گرفت که نیروی دریایی بریتانیا در سال 1768 هیئتی به سرپرستی ناخدا جیمز کوک به آن دیار فرستاد. به علت وسعت زیاد استرالیا به مدت 50 سال طول کشید تا فردی تمام این قاره را بپیماید. برای اولین بار جوانی اسکاتلندی به نام جان مکدوال استوارت در سال 1861 موفق به مسافرت به تمام نقاط استرالیا شد، این کار 8 ماه بطول انجامید. بعداز آن گروه های زیادی به استرالیا مهاجرت کردند. بزرگترین این گروهها، گروه چارتیست بود که عقاید آنها در خاک استرالیا ریشه دوانید و با گسترش خود استقلال استرالیا را به وجود آورد و از آن به بعد استرالیا به علت دارا بودن معادن بسیار زیاد از جمله طلا و ذغال سنگ و... متخصصان و بازرگانان را به طرف خود سوق داد. استرالیا در پیاده سازی دمکراسی از آمریکا و انگلستان پیشی گرفت تا جایی که حق رای به زنان پیش از این کشورها در استرالیا انجام گرفت. در سال 1860 قوانین آموزش و پرورش تدوین شد و در سراسر این سرزمین مدارس دولتی تاسیس شد. در اوایل 1890 سیاستمداران استرالیایی به منظور طرح قانون اساسی ایالات مشترک المنافع این سرزمین بارها گردهم آمدند و در این راه قانون اساسی ایالات متحده آمریکا را نمونه قراردادند. در سال 1900 استرالیا استقلال سیاسی کامل یافت. در سال 1970 کشف و استخراج و صدور منابع غنی معدنی استرالیا افزایش بسیار یافت. در سال 1980 اعلام شد که بزرگترین معادن الماس جهان در ناحیه استرالیای غربی کشف گردیده است. استرالیا در میان کشورهای صنعتی درجه اول، دارای وضع خوبی است و بیش از 85 درصد تولید ناخالص ملی قاره اقیانوسیه در آن تولید می گردد.


موقعیت جغرافیایی و مناطق استرالیا:

استرالیا کشوری در نیمکره جنوبی است. این کشور با 686 850 کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور وسیع دنیا پس از روسیه، کانادا، چین، ایالات متحده و برزیل است و بیش از 4/6 برابر بزرگ تر از ایران و 50 درصد بزرگتر از اروپاست. با وجود این بزرگی، فقط حدود 21 میلیون جمعیت را در خود جای داده است و خدمات قابل توجهی را به ساکنان خود ارائه می نماید. استرالیا تنها کشوری است که یک قاره کامل را پوشش می دهد و این سرزمین بزرگترین جزیره دنیا می باشد و از نظر زمین شناسی کهن ترین خشکی جهان به شمار می آید. استرالیا دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته است. استرالیا از شش ایالت و دو سرزمین یا قلمرو تشکیل شده است که اختیاراتشان کمتر از ایالت هاست. پایتخت آن شهر کنبرا است و شهرهای بزرگ آن عبارت اند از ملبورن، سیدنی، بریزببِن، آدلاید و پرت.


ایالتها و قلمروهای استرالیا:

1. نیو ساوت ولز (NSW) یا ولز جنوبی جدید که مرکز آن سیدنی است و سیدنی حدودا 12144/6 کیلومتر مربع وسعت دارد.
2. کوئینزلند(QLD) که مرکز آن بریزبین می باشد که بریزبین حدودا 5904/8 کیلومتر مربع وسعت دارد.
3. استرالیای جنوبی (SA) با مرکزیت آدلاید که آدلاید 1826/9 کیلومتر مربع وسعت دارد.
4. تاسمانی (TAS) که جزیره ای است در جنوب شرقی سرزمین اصلی و مرکز آن هوبارت می باشد.
5. ایالت ویکتوریا (VIC) که مرکز آن ملبورن است و ملبورن حدودا 8806 کیلومتر مربع وسعت دارد.
6. استرالیای غربی(WA) که مرکز آن پِرت می باشد، پرت 5386 کیلومتر مربع وسعت دارد.
7. قلمرو سرزمین شمالی(NT) مرکز آن داروین است و داروین حدودا 112/01 کیلومتر مربع وسعت دارد.
8. سرزمین پایتخت استرالیا ACT مشتمل بر شهر کنبرا و اطراف آن که حدودا 814/2 کیلومتر مربع وسعت دارد.
(لازم به توضیح است که تهران حدودا 600 کیلومتر مربع وسعت دارد.)


اقتصاد کشوراسترالیا:

استرالیا کشوری توسعه یافته با اقتصاد متکی بر بازرگانی و کشاورزی است. محصولات اصلی استرالیا نیشکر، پنبه، غلات و گوشت است. استرالیا نواحی بسیار حاصلخیزی دارد که نقش موثری در تغذیه دنیا داراست. بیش از 75 درصد تولیدات کشاورزی و دامی این کشور به تمامی دنیا صادر می شود این در حالی است که استرالیا جزو کشورهای پیشرفته صنعتی دنیا محسوب می شود. این کشور معادن فراوانی از جمله طلا، آلومینیوم، ذغال سنگ و الماس و... دارد. شرکای بازرگانی استرالیا بیشتر چین، ژاپن و کره جنوبی در آسیا و نیز ایالات متحده آمریکا هستند. استرالیا دارای یکی از پایدارترین اقتصادهای جهان است که نرخ سرمایه گذاری را در این کشور افزایش داده است. این کشور در راستای صنعتی سازی و ساخت و تولید نیز پیشرفت های بسیارعالی داشته است و هدف کلی راه اندازی کمپانی های بزرگ براساس تکنولوژی های نو و سرمایه گذاری روی بخش های مختلف را دارد. در حال حاضر اتومبیل های تویوتا کمری، فورد، هولدن در این کشور تولید و به سراسر دنیا صادر می- شود. دلار استرالیا ،ششمین ارز مبادلات تجاری در بازار بورس جهانی بشمار می رود. این دلار به ترتیب پس از دلار آمریکا، یورو، ین، پوند استرلینگ و فرانک سویس در مبادلات ارزی جهانی کاربرد دارد.


سیاست کشوراسترالیا :

در استرالیا، مردم ابتدا نمایندگان مجلس را انتخاب می کنند. رئیس حزبی که بیشترین نفرات انتخاب شده را در مجلس داشته باشد به عنوان نخست وزیر مسئول تشکیل کابینه دولت می شود. دولت استرالیا از سه زیرشاخه تشکیل می شود، قانون گذاری، اجرایی و قضایی.

احزاب عمده استرالیا عبارت اند از:
حزب لیبرال استرالیا
حزب کارگر استرالیا
حزب ملّی استرالیا
از سال 1996 تا نوامبر 2007 حزب لیبرال قدرت را در این کشور در دست داشت و جان هوارد به مدت یازده سال نخست وزیر این کشور بود. در انتخابات فدرال که در نوامبر سال 2007 برگزار شد حزب کارگر توانست مقتدرانه رقیب خود حزب لیبرال را شکست دهد و به این ترتیب کوین راد رئیس این حزب به عنوان نخست وزیر استرالیا برگزیده شد. در ماه ژوئن سال 2010 پس از کناره گیری کوین راد از مقام نخست وزیری، خانم جولیا گیلارد که رهبریت حزب کارگر را بر عهده دارد توانست به عنوان نخستین نخست وزیر زن استرالیا زمام امور را به دست بگیرد و مسئول تشکیل کابینه دولت شد.


زندگی در استرالیا :

در میان قابل زندگی ترین شهرهای جهان در سال 2013-2014 به گزارش اکونومیست چهار شهر استرالیا در این لیست قراردارند:
(The EIU's Livability Ranking and Overview)
Rate     City     Country     Overall Rating
1     Melbourne            Australia     97.5
2     Vienna                Austria     97.4
3     Vancouver                Canada     97.3
4     Toronto                Canada     97.2
5     Adelaide             Australia     96.6
6     Calgary                Canada     96.6
7     Sydney             Australia     96.1
8     Helsinki                Finland     96.0
9     Perth             Australia     95.9
10     Auckland     New Zealand     95.7

کیفیت زندگی ساکنین استرالیا یکی از بهترینها در دنیا است. محیط تمیز و سرسبز با امکانات فوق العاده، هزینه های متعادل زندگی و سیستم آموزشی مدرن آن را به یک محیط جذاب برای زندگی تبدیل کرده است. . قیمت های زمین و ملک در استرالیا پایین تر از کشورهای اروپایی است. به طور کلی هزینه زندگی در استرالیا در شهرهای مختلف متفاوت است. شهرها در استرالیا به طور کلی از دوبخش مرکز تجاری شهر یا CBD و حومه یا Suburb تشکیل شده است. کلیه شرکت ها و مراکز تجاری، شرکت های بیمه، مراکز تفریحی آپارتمان ها و برج های عظیم، موزه ها و غیره در بخش CBD واقع شده اند که معمولا در اطراف Suburb ها واقع شده اند که مانند شهرک های موجود در ایران محل سکونت خانواده ها می باشد.


اجاره خانه در استرالیا :

به صورت دو هفته ای پرداخت می گردد. خانه ها در استرالیا شامل یونیت یا آپارتمان و ویلا / هاوس می باشد. اجاره خانه به عوامل مختلفی همچون موقعیت واحد در شهر٬ تعداد خواب و نوع واحد بستگی دارد. به طور کلی خانه ها یا به صورت استودیو (بدون اتاق خواب) هستند که اجاره پایین تری دارد و یا دارای یک یا چند اتاق خواب می- باشند. همچنین برخی از خانه های با تعداد خواب زیاد بصورت اشتراکی اجاره داده می شوند، در این صورت فرد می تواند از یک اتاق خواب به همراه بقیه امکانات آن خانه بصورت اشتراکی استفاده کند. این مدل اشتراکی بیشتر برای دانشجویانی است که نمی خواهند هزینه زیادی داشته باشند. به طور متوسط شما می توانید خانه مورد نظر خود را با 200 دلار تا 500 دلار در هفته اجاره نمایید. همان طور که گفته شد رقم اجاره بستگی به شرایط و موقعیت خانه دارد.


هزینه خوراک و پوشاک :

در شهرهای مختلف استرالیا فروشگاه های زنجیره ای فراوانی مانند Subway ،Woolworth و غیره وجود دارد که مردم مایحتاج زندگی خود را از آنجا تهیه می کنند. بطور متوسط هزینه غذایی در یک هفته برای یک زوج بین 150 تا 300 دلار می باشد. از آنجاییکه اجناس مارکدار در استرالیا به صورت فراوان عرضه می گردد قیمت پوشاک به صورت بین المللی می باشد با این تفاوت که در مواقعی از سال با Off خوردن کالا ها قیمتها به صورت وحشتناکی شکسته شده و مردم می توانند به راحتی و ارزان پوشاک مورد نظر خود را خریداری نمایند.


سیستم حمل ونقل عمومی :

استرالیا دارای سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته می باشد. وسایل نقلیه عمومی شامل اتوبوس، قطار شهری و تاکسی می باشد. جهت بازدید از بعضی از مراکز توریستی از قایق یا فری هم می توانید استفاده نمایید. در صورتی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید بایستی بلیط تهیه کنید که اینکار توسط دستگاه های صدور بلیط در مکان ایستگاه های اتوبوس یا قطار انجام می شود. معمولا بلیط های صادر شده دارای مدت زمان اعتبار می باشد مثلا برای چند ساعت و شما می توانید در این بازه زمانی از همان بلیط استفاده نمایید. به طور متوسط هزینه بلیط اتوبوس و قطار شهری بین 1 دلار تا 3 دلار متغیر است و بسته به مسیری است که می خواهید بروید. اما چنانچه می- خواهید از ماشین شخصی خود استفاده نمایید بایستی توجه داشته باشید که مخارج ماشین شامل بنزین، هزینه سرویس ماشین، هزینه بیمه و هزینه رجیستر کردن می- باشد که هر سال بایستی این هزینه را پرداخت نمایید. به طور متوسط یک ماشین برای شما بین 50 تا 80 دلار در هفته هزینه دارد. از آنجا که استرالیا عضو سازمان تجارت جهانی می باشد قیمت خودرو به صورت بین المللی عرضه می گردد. ماشین ملی استرالیا نام دارد و خط تولید ماشین هایی مانند تویوتا کمری و فورد نیز در این کشور هست. بخش های مرکزی شهر اتوبوس های ویژه ای برای توریست ها فراهم گردیده است که به صورت رایگان شما را در شهر گردانده و بخشهای مختلف شهر را به شما نمایش می دهد.


هزینه آب / برق / گاز / تلفن:

در استرالیا بایستی هزینه برق، گاز و تلفن را پرداخت نمایید. البته هزینه آب بسیار پایین است. معمولا هزینه ها هر دو ماه یکبار به صورت قبض برای شما ارسال می گردد. برخی از خانه ها، دارای گاز نیستد و تمامی وسایل با برق کار می کند. بطور متوسط شما در ماه 60 تا 90 دلار هزینه برق دارید و به همین میزان نیز مصرف گاز. سیستم تلفن دارای هزینه اجاره ماهیانه 30 دلار است و علاوه بر آن شما بایستی برای هر اتصال تلفن مبلغ 20 سنت بپردازید.


وضعیت کار در استرالیا:

در حال حاضر استرالیا به علت رشد اقتصادی بی نظیر خود در سال های اخیر دارای شرایط کاری بسیار عالی می باشد. البته بازار کار برای برخی از رشته های تخصصی بهتر از سایرین می باشد و این با توجه به نیازهای روزمره استرالیا تعیین می شود. اکثر کسانی که می خواهند به استرالیا بیایند اولین نگرانیشان مسئله کار است. باید خاطر نشان شد که با توجه به بازار کار خوبی که وجود دارد شما خواهید توانست کار مورد نظر خود را بیابید اما چندین فاکتور در طول زمان جستجو و انتظار شما موثر است. اولین و مهمترین فاکتور تسلط شما به زبان انگلیسی و آشنایی شما به لهجه محلی استرالیا می باشد. دومین عامل مهم برای یافتن کار این است که شما دارای سوابق کاری مرتبط با رشته خود باشید. لزومی ندارد که این سوابق حتما در استرالیا باشد. شما بایستی سوابق کاری خود را در رزومه خود به صورت دقیق و واضح ذکر نمایید. به عبارت دیگر داشتن یک رزومه کامل و خوب به شما کمک خواهد کرد که سریعتر کار پیدا نمایید.
نرخ دستمزدها در استرالیا بالا است و شرایط کار در این کشور بهتر از کشورهای اروپایی است. البته تنوع کار در استرالیا خیلی زیاد است و شما اگر تمایل داشته باشید می توانید برای شروع در کارهای غیر مرتبط با رشته خود مشغول بکار شوید و بعد از یافتن کار مورد نظر خود تغییر کار دهید. حداقل نرخ پرداختی برای یک کار 10 دلار در هر ساعت می باشد که این مبلغ برای پرداخت هزینه های زندگی کافی است.
برای یافتن کار شما می توانید به وب سایتهای کاریابی مراجعه نمایید. همچنین شما می توانید در روزنامه های هفته ای جستجو نمایید. از جمله وب سایت های کاریابی www.seek.com.au می باشد. همچنین بسیاری از شرکت ها و ادارات دارای وب سایت های شخصی خود می باشند که مشاغل مورد نیاز را در آن لیست می- کنند.

درآمد متوسط چند رشته در استرالیا در سال عبارت است از:

Engineering Manager :120 000$A-280 000$A
Project Manager :75000$A-330 000$A
Project Engineer (Civil/Mech/Elec/Mining) :75 000$A- 220 000$A
Accountant 80 000$A- 270 000$A
Geology :45000$A- 200 000$A
Sales ; Marketing :55 000$A -220 000$A


سیستم آموزشی استرالیا:

سیستم آموزشی استرالیا مشتمل بر پنج بخش است:

مدارس دوره ابتدایی و دبیرستان
دوره های مربوط به تحصیلات پایه و پیش دانشگاهی
مؤسّسات آموزشی زبان انگلیسی جهت دانش آموزان خارجی و همچنین بسیاری از آموزشگاه های خصوصی زبان و مؤسسات آموزشی وابسته به خود دانشگاه ها.
هنرستانهای آموزش مهارت های حرفه ای TAFE که توسط دولت استرالیا بنیانگذاری شده است.
دانشگاه ها
در استرالیا مدارس به دو دسته عمده تقسیم می شوند، مدارس دولتی و مدارس خصوصی. هر دو دسته، دانش آموزان را از همه جای دنیا می پذیرند. سال تحصیلی در استرالیا شامل 4 دوره تحصیلی است که از اواخر ژانویه شروع می شود و تا ماه دسامبر ادامه می یابد.
در تمامی مدارس استرالیا آموزش شامل سه مرحله کودکستان (Pre-School)، ابتدایی (Primary) و دبیرستان (Secondary) است. سیستم تحصیلی در مدارس استرالیا پس از طی دوره یک ساله پیش دبستانی شروع می شود. (این مقطع تحصیلی اجباری نیست و معمولاً شامل کودکان 4 تا 5 ساله می باشد.)
به دنبال این مقطع پیش دبستانی، 12 سال دور ه های تحصیلی ابتدایی و دبیرستان ارایه می گردند. دوره ابتدایی شش سال (کلاس های اول تا ششم) و یا هفت سال (کلاس- های اول تا هفتم) است که دانش اموزان سنین بین شش تا یازده سال در این مدارس پذیرفته می شوند.
دوران دبیرستان شامل شش سال (از کلاس هفتم تا 12) و یا پنج سال (از کلاس هشتم تا 12) می باشد. (در استرالیا تحصیلات تا سن 16 سالگی و یا قبول شدن در سال دهم تحصیلی، اجباری است) به دنبال این 12 سال تحصیلی، 2 سال تحصیلی دیگر هم برای دانش آموزانی که علاقه مند به تحصیل در مقاطع آموزش عالی می- باشند، وجود دارد.
در سال تحصیلی آخر (سال 12 تحصیلی) دانش آموزان می توانند برای دریافت مدرک تحصیلی مورد تأیید دولت استرالیا اقدام نمایند که کاربرد آن در حکم مدرک پیش نیاز برای تحصیل در کلیه دانشگاه های استرالیا و یا مراکز فنی و حرفه ای است.
استرالیا دارای 38 دانشگاه دولتی، 2 دانشگاه خصوصی و تعدادی مؤسّسات تخصصّی است که دوره های آموزشی تأیید شده در سطوح آموزشی بالا و دانشگاهی را ارایه می دهند سیستم آموزش دانشگاهی می تواند شامل مقطع لیسانس و یا مقاطع آموزشی بالای لیسانس باشد که در نهایت منتهی به صدور مدارک دانشگاهی فوق لیسانس یا درجه دکتری می گردد.
بسیاری از مراکز آموزشی، برنامه های تکمیلی و اضافی نظیر مطالعات پایه یا مطالعات و تحقیقات برون مرزی و واحدهای زبان انگلیسی را هم ارایه می دهند. دانشگاه ها به طور معمول طی 2 ترم آموزش در هر سال برنامه ریزی شده اند که این سال تحصیلی از اواخر فوریه شروع می شود و تا اواخر ماه نوامبر ادامه می یابد. ترم آموزشی تابستانی نیز جهت ایجاد تسهیلات بیشتر برای دانشگاه ها و دانشجویان پیش بینی شده است که طبیعتاً منجر به کوتاه تر شدن دوره آموزشی دانشگاهی و فارغ التحصیلی می گردد. 
 

مالزی

کمپ تابستانه 95 مالزی

جزئیات کمپ  :

دوشنبه 10 تیرماه

دوشنبه 21 تیرماه

دوشنبه 18 مرداد

قسمت آموزشی:

- فعالیت های آموزشی که تمرکز آنها بر روی آموزش فشرده زبان انگلیسی با تکیه بر مهارتهای شنیداری، نوشتاری،گفتاری و خواندن می باشد.

- اهدا مدرک پایان دوره از مرکز زبان EMS و مرکز آموزشی مالزی

- گذراندن یک دوره کارگاه آموزشی در دانشگاه به همراه اهدا مدرک گذراندن دوره

شرح برنامه:

- یک ماه کامل برنامه آموزشی مفرح

- مجموع 120 ساعت کلاس در 21 روز

- روزانه چهار ساعت اول هر کلاس شامل آموزش چهار مهارت اصلی زبان می باشد و دو ساعت بعدی آن شامل کلاسهای فعالیتهای اضافه آموزشی ELA می باشد. (مجموعا 6 ساعت کلاس هر روز )

- برگزاری کلاسها پنج روز در هفته (دوشنبه تا جمعه) از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر

- مدرک مربوط به هر دوره در مرحله پایان دوره به زبان آموز اهدا خواهد شد.

- برای هر کلاس سه معلم متفاوت در نظر گرفته شده است.

- انجام فعالیتهای آموزشی اینترنتی در لابراتور کامپیوتر

- اردو و بازدید از مکانهای مختلف جهت ارتقا مهارتهای زبان

- برگزاری تورهای درون شهری و بازدید از نقاط دیدنی در روزهای شنبه و یکشنبه

- ارائه خوابگاه تک نفره،مبله دارای حمام و دستشویی مستقل به زبان آموزان

- خوابگاه از 2 روز قبل از شروع هر دوره در اختیار زبان آموزان قرار خواهد گرفت.

- صبحانه و ناهار روزانه برای زبان آموزان

- ارائه یک عدد سیم کارت مالزی به هر زبان آموز جهت تماس با خانواده

- برگزاری کارگاه آموزشی در دانشگاه همراه با ارائه مدرک پایان دوره

- ترانسفر فرودگاهی (رفت و برگشت)

- برگزاری جشن فارغ التحصیلی

شرح سفرها و فعالیتها :

- یک سفر به جزیره لنکاوی و یا پانکور برای 3 روز و 2 شب

- یک سفر یک روزه به بلندیهای گنتینگ هایلند

- یک تور یک روزه درون شهری کوالا لامپور و بازدید از باغ وحش بین المللی مالزی

- یک سفر یک روزه و تور تفریحی ورزشی درمجتمع ساحلی پورت دیکسون

- یک سفر یک روزه به پوتراجایا

- یک سفر یک روزه به پارک آبی سانوی لاگون   ( Sunway Lagoon )

 

با ما در آموزشگاه زبان تاک سبز همراه باشید.

تورهای داخلی